POŽÁR JANDÁSKOVA - 17.04.2020

ADMIN | 17.04.2020

Obdrželi jsme poděkování za dnešní zásah při požáru. Toto poděkování nepatří ale nám. Proč? Dočtete se níže.

V Řečkovicích hořelo - řečkovičtí hasiči ale nesmějí hasit.

Při požáru na Jandáskové se zranily dvě osoby, plameny napáchaly škodu za milion a poškodily tři domy.

Řečkovičtí hasiči mají dvě cisterny, dopravní automobily, stříkačky, uniformy, přilby a vše co mají hasiči mít. K požáru, či jiné ostré akci nás ale nikdo nezovalá.

V MČ působíme devátým rokem. Obnovili jsme tradici sboru, který zde působil od roku 1889.

Co je sbor a co je jednotka?

Sbor dobrovolných hasičů je spolek dobrovolníků, který působí na úseku požární ochrany a například vede zajmový kroužek mladých hasičů, zajišťuje společenské akce, působí na úseku prevence....Zjednodušeně řečeno vznikne tak, že se sejde pár nadšenců se stejným zájmem (následují schůze, žádost o ičo,...).

Jednotka SDH obce: je tvořena technikou (např. cisternou), prostředky (např. hadice, přilba..) a hasiči (ti se zpravidla rekrutují z řad členů sboru). Jednotka vznikne zjednodušeně řečeno tak, že její vznik schválí zastupitelstvo obce a posvětí profesionální hasiči.

Řečkovičtí hasiči mají techniku, mají prostředky a mají hasiče. Máme odhodlání a nadšení. Chceme pomáhat!

Věříme proto, že se nám v brzké době podaří ve spolupráci s městskou částí jednotku zřídit a budeme moci také zasahovat u takového požáru, jaký dnes řádil na Jandáskové.

Třeba pak nebude nutné povolávat posily z Líšně, Přehrady a Výstaviště.

Přidat nový příspěvek